Materace

Czy można zamówić materac w nietypowych rozmiarach?

Oczywiście tak – materace produkujemy w dowolnych rozmiarach w zaokrągleniu do cm.

Ile będzie kosztować materac w nietypowym rozmiarze?

Ceny naszych materaców podajemy przy długości 200 cm (nie dotyczy materaców dziecięcych!).
Natomiast przy zmianie długości materaca powyżej 200 cm, obowiązuje dopłata:
15% przy rozmiarze 201-210 cm,
20% - 211-220 cm,
i 40% przy rozmiarach powyżej 221 cm.

Przy nietypowej szerokości materaca, obowiązuje cena najbliższego rozmiaru szerszego danego materaca z cennika.

Jaki jest czas oczekiwania na zamówione materace, stelaże i łóżka? Czy czas oczekiwania zmienia się przy rozmiarach nietypowych?

Standardowy czas oczekiwania na zamówione materace i stelaże wynosi do 14 dni od czasu zarejestrowania zamówienia. Dotyczy to także nietypowych rozmiarów materaców i stelaży. W przypadku łóżek czas oczekiwania wynosi 30 dni.

Jaki materac polecacie dla małych dzieci (od 2 roku życia) nie do małych łóżeczek?

Dla dzieci w tym wieku (a także dla dzieci starszych, w wieku wzrostu) zalecamy materace niezakłócające prawidłowy rozwój układu kostnego dziecka, w tym jego kręgosłupa. Polecamy materace w miarę twarde, o dobrej sprężystości, jak np. materac PREMIER H2 lub H3, materac Premier Biospring, materac Antibacterial, Natur Biogreen H2 lub H3, Swiss Energy oraz nasze materace kieszeniowe np. materac Premier Bio-Ex Lux H3.

Jaki materac polecacie na problemy z kręgosłupem?

Problemy z kręgosłupem mogą mieć różne pochodzenie – uszkodzenia mechaniczne, problemy pooperacyjne, problemy z odcinkiem szyjnym kręgosłupa, wady postawy, wady układu kostnego. Dlatego przed wyborem materaca, najlepiej byłoby skonsultować się z lekarzem specjalistą, który pomoże nam wybrać odpowiednią twardość materaca. Dopiero wtedy możemy rekomendować prawidłowo odpowiedni do schorzenia materac, oraz zastosować odpowiedni stelaż – elastyczny, lub twardy. W przypadku problemów z odcinkiem szyjnym kręgosłupa, zalecamy też dobór odpowiedniej, anatomicznej poduszki.

Jaki materac wybrać dla pary – jeden duży, czy dwa osobne?

Jest to indywidualny wybór Klienta. Z praktycznego punktu widzenia jednak, lepiej jest zastosować dwa osobone materace. Wtedy każdy z partnerów może wybrać najlepszą dla siebie opcję twardości, sprężystości i elastyczności materaca, zapewniające mu zdrowy, głęboki sen, bez konieczności stosowania kompromisów. Dodatkowo, dwa materace jest dużo łatwiej przenosić, przekładać, ściągać i zakładać pokrowce. Aternatywnie proponujemy rozwiązania tzw. materaców partnerskich, które w całym materacu zawierają dwie różne twardości jak. np. w materac VISCOGREEL LUX PARTNER, TERMOPUR COMFORT PARTNER, czy NATUR BIOGREEN PARTNER. W takim rozwiązaniu w łóżku mamy jeden materac, który w połowie jest miększy np. dla Niej, a w drugiej połowie twardszy np. dla Niego. W tym przypadku unika się zagłębienia, jaki powstaje na środku, kiedy stosujemy dwa materace i odpada problem z doborem takiej samej wysokości materaca.

Jak długo zakupiony materac można przechowywać w formie zrolowanej?

Zrolowany materac – vakuo, można przechowywać w tej formie do 30 dni od daty produkcji materaca. Zalecamy jednak jak najwcześniejesze rozpakowanie. Jeżeli nie możecie go chwilowo używać, proponujemy rozwinąć materac z folii, wyprostować i lekko rozciąć folię, aby materac nabrał powietrza i mógł być prawidłowo wentylowany.

Czy istnieje możliwość zamówienia materaca w innym pokrowcu, niż w standardowej ofercie?

Oczywiście można zmienić standardowy pokrowiec materaca na inny z naszej oferty, za dopłatą. Wysokość dopłaty zależna jest od tego, jaki pokrowiec jest standardowy i na jaki chcemy go wymienić. Jednak pamiętać należy, iż zmiana pokrowca może skutkować zmianą wysokości materaca, a także jego twardości. Wynika to z tego, iż pokrowce są pikowane różnymi materiałami, o różnej gramaturze, powodując iż materac może być wyższy lub niższy od tego, który testujemy.