Stelaże

Który stelaż jest najbardziej odpowiedni pod materac? Czy jest możliwość zastosowanie różnych stelaży w łóżku partnerskim?

Zasadniczo:
- materace sprężynowe jakiekolwiek typu pownny mieć stelaż elastyczny, ale dopuszczamy możliwość użytkowania na stelażu twardym np. Masiv, przy czym odstępy pomiedzy lamelami nie mogą być większe niż 4,5 cm.
- materace pianowe o wysokości do 18 cm, koniecznie wymagają zastosowania stelaża elastycznego.
- materace pianowe o wysokości od 18 cm wzwyż, mogą być użytkowane zarówno na stelażu elastycznym, jak i na stelażu twardym. Zalecamy jednak użytkowanie na stelażu elastycznym, ze względu na powolniejsze zużycie materaca i zwiększoną elastyczność punktową.
- materace można stosować na elastycznych stelażach z regulacjami mechanicznymi, lub elektrycznymi za wyjątkiem materaców sprężynowych oraz modeli zawierających w konstrukcji płyty kokosowe.

Oczywiście można stosować dwa różne rodzaju stelaży pod materac w jednym łóżku. Problem jednak tkwi w tym, iż należy dobrać je tak, aby miały taką samą wysokość. W przeciwnym razie istnieje konieczność ingerencji w konstrukcję łóżka lub w konstrukcję samego stelaża, co pociąga za sobą dodatkowe koszty.

Jaki jest czas oczekiwania na zamówione materace, stelaże i łóżka? Czy czas oczekiwania zmienia się przy rozmiarach nietypowych?

Standardowy czas oczekiwania na zamówione materace i stelaże wynosi do 14 dni od czasu zarejestrowania zamówienia. Dotyczy to także nietypowych rozmiarów materaców i stelaży. W przypadku łóżek czas oczekiwania wynosi 30 dni.