Materasso Materasso Wszystko w jednym miejscu

O Materasso

certyfikaty

certyfikaty

certificate
SIMALFA – to ekologiczny szwajcarski klej

Zdrowy sen jest dla nas priorytetem. Dlatego przy produkcji materacy starannie rozważamy każdy szczegół mający wpływ na nasze zdrowie. Jednym z najbardziej problematycznych materiałów przy produkcji materacy są bez wątpienia kleje. Używane zwykle kleje na bazie rozpuszczalników wydzielają z siebie różne substancje lotne. Chemikalia te ewidentnie podrażniają śluzówkę dróg oddechowych, skórę, ewentualnie także układ trawienny. Znaczący jest również ich wpływ na centralny układ nerwowy i układ krwionośny. Nasza firma pracuje z rewolucyjnym, chronionym patentem, naturalnym szwajcarskim klejem SIMALFA - całkowicie ekologicznym, spełniającym najsurowsze normy nieszkodliwości dla zdrowia. Klej SIMALFA jest certyfikowany przez niemiecki Hohenstein institute i ma certyfikat ECO-PASSPORT potwierdzający, że nie zawiera on żadnych szkodliwych substancji. Jako jeden z niewielu spełnia warunki najsurowszych norm zawartych w certyfikacie Oeko-Tex 100 Standard - I klasy. Spełnia nawet surowe normy dla wyrobów przeznaczonych dla niemowląt. Ponieważ SIMALFA to klej działający na bazie wody, przy klejeniu jednym efektem ubocznym jest woda, podczas gdy przy standardowych klejach rozpuszczalnikowych są to lotne substancje chemiczne. Dlatego ta metoda klejenia to jeden z dowodów na ekologiczność naszej produkcji, wysokiej jakości oraz bezpieczeństwa naszych materaców dla zdrowia Człowieka.

certificate
FSC® CERTIFIKÁT

Certyfikat FSC® jest to wiarygodny system monitoringu i gwarantowane pochodzenie materiału. Certyfikat jaki posiada firma, potwierdza że, produkty pochodzą z tylko z odpowiedzialnego zarządzania zasobami lasu.

certificate
Štátny ústav pre kontrolu liečiv

Mnohé z našich matracov sú zaradené Štátnym ústavom pre kontrolu liečiv ŠUKL do zoznamu evidovaných zdravotných pomôcok.

certificate
Öko-Tex Standard 100

Wszystkie nasze tkaniny obiciowe posiadają certyfikat Öko-Tex Standard 100. Jest to międzynarodowy system testowania i certyfikacji tekstyliów, wykonany wyłącznie z materiałów nietoksycznych. Został opracowany w 1992 roku.

certyfikat
Certyfikowany system jakością według STN EN ISO 9001: 2009

Od ponad 10 lat MATERASSO Slovakia, sro przestrzega zasad systemu zarządzania jakością przy opracowywaniu, produkcji i sprzedaży materacy, materacy, koców, narzut, poduszek oraz produkcji i sprzedaży łóżek i ram łóżek. A wszystko to pod względem wymagań klientów, rozwoju rynku i nowych trendów materiałowych oraz zdrowego snu, ISO 9001, wymagań prawnych i innych.

certyfikat
Certyfikat nr 08 0403 T / ITC / a

Certyfikat wydany przez Instytut Certyfikacji Produktów Instytut Badań i Certyfikacji, Inc. (ITC) z siedzibą w Zlínie (Republika Czeska) potwierdza, że ​​prezes Coconut, sułtan hydrolatex plus, lateks sułtan, SOYACELL, prezes royal, Viscogreen, Natur biogreen , Admiral bio hydrolatex, Admiral bio-ex lateks, spełnia zasadnicze wymagania dyrektywy Rady 93/42 / EWG z 14 czerwca w sprawie wyrobów medycznych i odpowiednich europejskich norm zharmonizowanych.

certyfikat
Slovak Gold 2002

W lipcu 2002 r. Materasso, s. R. O., jako pierwszy producent materacy na Słowacji, otrzymał Cígler nr 21/2002 za dwa produkty, a mianowicie doskonały bio-materac i lateks Adamíra bio-ex.

Testy produkowanych materacy

Materiały stosowane na materace są dostarczane przez wybranych producentów z Czech, Austrii, Niemiec, Włoch i Słowacji. Poszczególne materace zostały przetestowane pod kątem:

  • Higieny i Toksykologii w Instytucie Medycyny Prewencyjnej i Klinicznej w Bratysławie
  • Zawartość chemiczna formaldehydu, metali lekkich i pH ekstraktu wodnego w teście
    laboratorium VÚTCH - CHEMITEX w Żylinie

Materac sprężynowy jako całość został przetestowany pod kątem:

  • właściwości mechaniczne (początkowa miękkość, całkowita deformacja i trwałość więcej informacji