Materasso Materasso Wszystko w jednym miejscu

O Materasso

certyfikaty

certyfikaty

certificate certificate certificate
Certyfikowany system zarządzania jakością wg ISO 9001:2015

Firma MATERASSO Slovakia, s.o. r. o. od ponad 20 lat przestrzega zasad systemu zarządzania jakością w zakresie rozwoju, produkcji i sprzedaży materacy, materacy dziecięcych, kołder, narzut, poduszek oraz rozwoju, produkcji i sprzedaży łóżek, stelaży oraz mebli dodatkowych. A wszystko to pod kątem wymagań klientów, rozwoju rynku i nowych trendów w zakresie materiałów i zdrowego snu, ISO 9001, wymagań technicznych, prawnych i innych. W ramach systemu zarządzania jakością zapewniony jest również wyższy poziom wymagań dotyczących jakości, kontroli i identyfikowalności w produkcji i sprzedaży wyrobów ze statusem medycznym.

certificate
SIMALFA – bezpieczny klej ze Szwajcarii

Zdrowy sen to dla nas priorytet. Dlatego przy produkcji materacy starannie uwzględniamy każdy szczegół mający wpływ na nasze zdrowie. Kleje to niewątpliwie jeden z najbardziej problematycznych materiałów przy produkcji materacy. Powszechnie stosowane kleje na bazie rozpuszczalników uwalniają różne substancje lotne. Wykazano, że te chemikalia podrażniają błony śluzowe dróg oddechowych, skórę i prawdopodobnie również przewód pokarmowy. Nie bez znaczenia jest również ich wpływ na centralny układ nerwowy i hematopoezę. Nasza firma pracuje z rewolucyjnym, chronionym patentem, naturalnym szwajcarskim klejem SIMALFA. Klej ten jest całkowicie ekologiczny i spełnia nawet najsurowsze normy bezpieczeństwa zdrowotnego. Klej SIMALFA posiada atest Niemieckiego Instytutu Hohenstein oraz certyfikat ECO-PASPORT, potwierdzający, że produkt ten nie zawiera żadnych szkodliwych substancji. Klej ten jako jeden z nielicznych spełnia warunki certyfikatu OEKO-TEX standard 100 - klasa I - czyli najsurowsza norma. Nadaje się nawet do produktów przeznaczonych dla małych dzieci. SIMALFA jest na bazie wody, podczas gdy standardowe kleje są na bazie rozpuszczalników. Po aplikacji ze stosowanego przez nas kleju odparowuje tylko czysta woda, w przeciwieństwie do rozpuszczalników odparowujących ze standardowych klejów. To jeden z kolejnych dowodów na to, że ekologia produkcji, jakość i bezpieczeństwo zdrowotne naszych produktów jest dla nas absolutnym priorytetem.

certificate
CERTYFIKAT FSC®

Certyfikat FSC® to zaufany system śledzenia i gwarantowania pochodzenia materiału. Certyfikowane firmy mogą w ten sposób udowodnić, że ich produkty pochodzą z lasów zarządzanych w sposób zrównoważony.

certificate
Słowacki Instytut Kontroli Leków

Wiele naszych materacy znajduje się na liście zarejestrowanych wyrobów medycznych Słowackiego Instytutu Kontroli Leków ŠUKL.

certificate
Eco-Tex Standard 100V

Wszystkie nasze tkaniny obiciowe są zgodne z normą Öko-Tex Standard 100. Jest to międzynarodowy system testowania i certyfikacji tekstyliów wykonanych wyłącznie z materiałów nieszkodliwych dla zdrowia. Został opracowany w 1992 roku.

certyfikat
Certyfikat nr. 08 0403 T / ITC / a

Certyfikat wydany przez Jednostki Certyfikujące Produkty (ITC) z siedzibą w Zlín (Czechy), potwierdza, że materac President Coconut, Sultan Hydrolatex Plus, Premier Sultan Latex President Royal, Viscogreen, Natur Biogreen, Admiral Bio Hydrolatex, Admiral Bio-ex Latex, spełniają podstawowe wymagania Dyrektywy Rady nr. 93/42/EWG z dnia 14 czerwca 1992 r. dotyczące statusu wyrobów medycznych i odpowiednich europejskich norm zharmonizowanych.

certyfikat
Slovak Gold 2002

W lipcu 2002 Materasso, s. r. o. jako pierwszy producent materacy na Słowacji przyznał certyfikat SLOVAK GOLD nr 21/2002 za dwa produkty, a mianowicie nowatorski materac Premier Bio Luxus oraz materac Adamiral Bio-ex Latex Excellent.

Badania i próby na wyprodukowanych materacach

Materiały użyte do produkcji materacy pochodzą od wyselekcjonowanych producentów z Czech, Austrii, Niemiec, Włoch i Słowacji. Poszczególne materiały użyte do produkcji materacy zostały przebadane pod względem:

  • higieniczno-toksykologicznym w Instytucie Medycyny Prewencyjnej i Klinicznej w Bratysławie
  • Chemiczna zawartość formaldehydu, metali lekkich oraz pH ekstraktu wodnego w teście Laboratorium VÚTCH - CHEMITEX w Żylinie

Materac sprężynowy jako całość został przebadany pod względem:

  • właściwości mechanicznych (początkowa miękkość, całkowite odkształcenie i trwałość)