Materasso Materasso Wszystko w jednym miejscu

O Materasso

Historia i teraźniejszość

Historia i teraźniejszość

Historia firmy Materasso Slovakia s.r.o. sięga roku 1995 roku, kiedy to uruchomiliśmy pierwszy zakład produkcyjny na Oravie. Głównym celem produkcji od początku było wytwarzanie ergonomicznych materaców ortopedycznych i medycznych, poduszek oraz kołder i dekoracyjnych koców.

Stopniowo firma powiększała swój asortyment o produkcję łóżek kontynentalnych, designerskich łóżek tapicerowanych, zaawansowanych technologicznie stelaży pod materace, poduszek do siedzenia, zabawek i innych wyrobów z pian poliuteranowych. Stąd w 2009 roku uruchomiono nowoczesną tapicernię i stolarnię, pozwalającą nam na jeszcze lepsze zaspakajanie potrzeb rynku.

Produkujemy ponad
300 000 materaców rocznie
Dzisiaj produkujemy rocznie ponad 300 000 materaców różnego rodzaju, od prostych konstrukcji sprężynowych, po nowoczesne materace pianowe. Produkcja odbywa się zgodnie z normami ISO, co gwarantuje wysoką jakość produkcji i obsługi Klienta od wstępnego przygotowania produkcji, po ekspedycję gotowego produktu do Klienta.

Na dziś dzień obsługujemy
70% rynku słowackiego,
gdzie jesteśmy najbardziej rozpoznawalną marką materaców i łóżek. Jednocześnie jednak rozwiajmy się także na rynkach międzynarodowych, w tym w Europie, Chinach, Australii i Ameryce Południowej. Nasze materace znajdziecie Państwo w Republice Czeskiej, Polsce, na Węgrzech, Rumunii, Republice Niemieckiej, Szwajcarii, Holandii, Finlandii, Danii, Wielkiej Brytanii, Chorwacji, Łotwie, Ukrainie, Rosji, w Panamie, Chińskiej Republice Ludowej czy Australii.

Część naszych produktów
jest zarejestrowana jako wyroby medyczne I klasy
uprawniające do sprzedaży z obniżoną stawką podatku VAT.

Nasze łóżka i materace prezentujemy Państwu w ramach kilku kolekcji, specjalnie selekcjonowanych ze względu na potrzeby i wymagania Klienta końcowego: MATERASSO, MATERASSO Exclusive, FERRETI, kolekcja HOTELS COLLECTION , – skierowana do hoteli dbających o komfort i wygodę pobytu swoich Klientów, zarówno na poziomie ekonomicznym, jak i poziomie ekskluzywnym.